Choď na obsah Choď na menu
 


Diskutuj s Fyzikusom

24. 5. 2008

 

Ahojte decka.....zbieram od vás nápady,čím by sme mohli stránku Fyzikusa vylepšovať.... Pridávajte príspevky, možno spolu niečo zaujimavé vymyslíme.....

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Dobrý deň

(Katarína Farkašová, 28. 3. 2012 11:00)

dnes som čítala jeden článok o dni učiteľov. písalo sa v ňom, aby sme si spomenuli na našeho najobľúbenejšieho učiteľa zo školy. V tom momente ma napadlo meno pán Bačiak. Za krátku chvíľu som si našla aj túto stránku. Učil na základke telesnú a fyziku, ktorú by som neznášala nebyť jeho. Dal nám možnosť robiť si poznámky pomocou projektu. Celú fyziku som počas roka robila ako wordový projekt, ktorý bol na konci pozitívne ohodnotený a pán Bačiak si ho zobral na ukážku budúcim ročníkom. Robil s nami všelijaké pokusy a ešte si pamätám, ako nám vysvetľoval, ako vzniká dúha :) Bol to najlepší učiteľ na škole. Na fyziku som sa vždy veľmi tešila. Dnes som už niekoľko rokov na vysokej, aj tu som absolvovala fyziku ( žiaľ v pomere 100:1) ale na tú zo základky nikdy nezabudnem. Ani na pána učiteľa Bačiaka. Ďakujem, že Ste nám venovali toľko energie a chuti. S pozdravom Katarína Farkašová

Re: Dobrý deň

(Fyzikus, 28. 3. 2012 14:02)

Pre takéto krásne slová sa to učiteľovanie oplatí robiť. Ďakujem Katka....

hodiny fyziky?krása

(anka, 22. 8. 2011 13:33)

krásna je tvoja práca Martinko...

Pre kolegynu

(fyzikus, 20. 10. 2010 20:17)

Dobry deň p. Baxová,budem rád,ak Vám pri práci moja stránka pomôže.Kľuden ju používajte. Len je stavaná na učivo zo starých učebníc fyziky ZŠ. Plánujem ju začať dopĺňať o "nové" veci, podľa nového ŠVP.....aj ked sa mki táto súčasná fyzika a jej usporiadanie zdá byť akosi menej systematicky usporiadaná.Ale je tu zase viacej priestoru na experimenty. Vami spomínaný program nepoznam,na obvody v elektrike používam program Edison.....demoverziu.

Dobrý večer!

(Lívia, 17. 10. 2010 22:27)

Volám sa Lívia Baxová a učím fyziku na jednej základnej škole v Brezne. Na Vašu stránku ma upozornila naša p. riaditeľka. Musím Vašu stránku pochváliť - našla som tu veľa vecí, ktoré by som rada aj ja použila. Preto sa pýtam, či mám Váš súhlas. Tiež ste ma inšpirovali k tomu, že by som mala na hodinách viac používať kameru a foťák. Ak z toho niečo vznikne, tak sa Vám pochválim. Chcem sa Vás ešte opýtať, či so žiakmi nepoužívate program Crocodille Clips. Počula som o ňom, ale neviem, čo všetko ten program dokáže. Len viem, že je určený na elektrické obvody. Prajem veľa ďalších úspecov a nápadov.

super stránky

(marian, 6. 7. 2010 15:00)

pekná stránka
http://www.kompresory-servis.sk

zdravim

(Nahalka, 22. 3. 2010 20:13)

zdravim prisiel som pozret na fyzikusa a pospomynat na stare casy :D kebyze mame taku fajnu fyziku aj teraz u nas na SOUS co by som zato dal :] a inac ako sa dary co je nove?

...

(guga, 22. 3. 2010 10:13)

charmed-super-charmed.blog.cz

Ivan

(Ivan, 6. 3. 2010 15:33)

Tam hore co su ti simpsonovci tak to je kopiaa ako pan ucitel nahana napriklad adama... :-D

Vdaka

(Fyzikus, 28. 12. 2009 16:45)

.....dakujem za pochvalu......Vystihli ste úplne moje zámery, ktoré touto stránkou sledujem..... A čo je tiež výhodou, že mám učivo spracované na každý rok, čo budem učiť......

dodatok

(Monika, 26. 12. 2009 1:34)

Teda, videla som len jendo video a to bolo presne o atómoch. Asi to bolo na nejakej inej stránke, čo som našla, ale tu vidím veľa veľa videií. ZAse super nápad. Ak žiak, niečo zabudne, nedáva pozor na hodine alebo podobne, kľudne si to môže pozrieť aj x krát :)

názor

(Monika, 26. 12. 2009 1:28)

Myslím si, že táto web stránka je výborný nápad. Už len kvôli času na hdoine. Žiaci nemusia odpisovať poznámy, čo niekedy zaberie aj 20 minút z hodiny. Takto je čas lepšie využiteľný. Je to samozrejme aj vynikajúce pre žiaka, keď je chorý. Nemsuí si odpisovať alebo prefocovať poznámky a ušetrí tým komu času. Aj základné otázky z každého celku čo som videla na samozdá 9. stránke je výborný spôsob učenia sa na písomku. Načo sa učiť všetko, aj to menej podstatné. Podľa môjho názoru, by takýto súôsob výučby predmetov uvítali aj na stredných školách, apsoň teda ja osobne určite. A keby k tomu pribudli aj ostatné predmety bolo by najlapšie. Výnikajúce.Úžasný nápad :)
Ináč, musím pochváliť video o atómoch ;-)

good

(denis, 11. 9. 2009 18:19)

asi nic je to good xD